- Joined
- Oct 22, 2003
- Messages
- 95,358
- Likes
- 103,277
Anyone attending any games tonight?
Round 3 Pairings for TSSAA State Football Playoffs
Class 1A
South Pittsburg (10-2) at Coalfield (10-1)
Gordonsville (9-2) at Eagleville (11-0)
Wayne County (11-0) at Huntingdon (11-0)
Union City (6-6) at West Carroll (7-4)
Class 2A
Oneida (8-4) at Oliver Springs (8-4)
Friendship Christian (9-3) at Boyd-Buchanan (10-1)
Riverside (5-6) at Adamsville (10-1)
Dresden (10-2) at Westwood (7-4)
Class 3A
Austin-East (8-4) at Sullivan North (12-0)
Alcoa (8-4) at CAK (10-2)
Pearl-Cohn (7-5) at CPA (11-1)
Milan (11-1) at Fairview (11-1)
Class 4A
Fulton (8-4) at Greeneville (11-1)
Giles County (9-3) at Marshall County (9-3)
White House (8-4) at Maplewood (9-3)
Chester County (10-2) at Covington (10-2)
Class 5A
Knoxville West (10-2) at Morristown West (11-1)
Lenoir City (7-5) at Powell (12-0)
Beech (8-4) at Hendersonville (8-4)
Ridgeway (9-3) at Henry County (12-0)
Class 6A
Sevier County (11-1) at Maryville (12-0)
Oak Ridge (9-3) at Riverdale (12-0)
Brentwood (8-4) at Mt. Juliet (12-0)
White Station (8-4) at Whitehaven (12-0)
Division II-A
Semifinals
USJ (10-1) at Webb (9-2)
St. George's (9-3) at Harding Academy (9-2)
Division II-AA
Semifinals
Ensworth (10-1) at MUS (8-3)
Christian Brothers (9-2) at Baylor (10-1)
Round 3 Pairings for TSSAA State Football Playoffs
Class 1A
South Pittsburg (10-2) at Coalfield (10-1)
Gordonsville (9-2) at Eagleville (11-0)
Wayne County (11-0) at Huntingdon (11-0)
Union City (6-6) at West Carroll (7-4)
Class 2A
Oneida (8-4) at Oliver Springs (8-4)
Friendship Christian (9-3) at Boyd-Buchanan (10-1)
Riverside (5-6) at Adamsville (10-1)
Dresden (10-2) at Westwood (7-4)
Class 3A
Austin-East (8-4) at Sullivan North (12-0)
Alcoa (8-4) at CAK (10-2)
Pearl-Cohn (7-5) at CPA (11-1)
Milan (11-1) at Fairview (11-1)
Class 4A
Fulton (8-4) at Greeneville (11-1)
Giles County (9-3) at Marshall County (9-3)
White House (8-4) at Maplewood (9-3)
Chester County (10-2) at Covington (10-2)
Class 5A
Knoxville West (10-2) at Morristown West (11-1)
Lenoir City (7-5) at Powell (12-0)
Beech (8-4) at Hendersonville (8-4)
Ridgeway (9-3) at Henry County (12-0)
Class 6A
Sevier County (11-1) at Maryville (12-0)
Oak Ridge (9-3) at Riverdale (12-0)
Brentwood (8-4) at Mt. Juliet (12-0)
White Station (8-4) at Whitehaven (12-0)
Division II-A
Semifinals
USJ (10-1) at Webb (9-2)
St. George's (9-3) at Harding Academy (9-2)
Division II-AA
Semifinals
Ensworth (10-1) at MUS (8-3)
Christian Brothers (9-2) at Baylor (10-1)